Únor 2017

Nevysvětlitelné zákony

28. února 2017 v 15:40 | Denia |  Na jazyku
Uběhl zas jeden pátek a s ním i dlouho očekávaný maturitní ples našeho gymplu. Cítím oddech za celou třídu, že se naše vytrén/mované vystoupení povedlo a všichni tleskali, nikdo nic nepos.. a ani SE nepos.. Zároveň je mi trochu smutno, že už je to za námi. Téměř celé ty krátké čtyři roky, mnohdy se neskutečně vlekoucí v hodinách nekonečných dějin nebo nevypočitatelné matematice, uběhly rychle, a tolik se toho změnilo nejen v našich životech, ale i pohledech na svět.
Ale dost těch sentimentálních řečí. Zkrátka bylo to bezva, a díky zkušenostem mi bylo bezva i druhý den ráno (nemíchej chlast).
Jako na každé akci, kde nechybí alkohol, se i na této objevily situace a okamžiky, které mě stály víkend usilovného přemýšlení a hloubání do samotného nitra lidského. Na nic jsem pořádně nepřišla, ale došlo mi, jak důstojnou samotu vedu a jak si sama sobě připadám vyrovnaná a zkrátka pyšná na svou osobnost. Žádný narcis tady.V čem se mi 50Shades Darker líbilo víc

18. února 2017 v 9:28 | Denia |  Myšlenka a názor
Nepatřím mezi lidi, kteří chodí do kina každý měsíc, a kdo mě lépe zná, dobře ví, že ani těm filmům moc nedám. Jenže únor je dlouhý, byť je kratší. Škola je stresující, týdny se vlečou a víkend poměrně rychle utíká pod kvantem učení. Ale nestěžujme si! My studenti čtvrtého ročníku dobře víme, že bude hůř a snažíme se přesvědčovat, že maturita není konec světa, takže když skáčem do postele, v letu spíme.
No ale článek o nespavosti nechme na někdy jindy.

Fifty Shades Darker. Postrach všech mužů je tu zas. Někteří se marně snaží poukázat na cokoli jiného, aby skryli do očí bijící trailer. Mladí si rovnou do kina berou telefon. A holky jásají, třebaže jim ještě nebylo patnáct.

Když jsem se včera vrátila z kina, byla jsem příjemně překvapená. Oproti jedničce se celý film netočí jen kolem sexu (dobře, jen tak 80%). Hah. Tvůrci se zaměřili podle Mitchellové na vzájemné pochopení, důvěru. Zřejmě na pravou lásku a všechno, co ke skutečnému vztahu patří - společné bydlení, dokonce žádost o ruku. V knížce mi tohle všechno přišlo trochu jako klišé, ale v podání filmu - proč ne?
Zvlášť se mi líbila scéna, kdy se v bytě Anastasie objevuje jedna bývalá submisiva pana Greye s revolverem v ruce, po následném výstřelu jsem poskočila na sedačce. Panika v porouchaném vrtulníku, strach a pak to, že se Christian Grey objeví ve dveřích, živ a zdráv ještě od krve (trochu komické, ale pořád jsme ve filmu, že ano). Oproti jedničce se tvůrcům podařilo velmi slibně vykreslit dojemné okamžiky. A taky nesmím opomenout smysl pro detaily. Vím, že ty jsou v každém dnešním filmu samozřejmostí, ale líbily se mi - podobně jako hudba, prostředí (Taylor Swift, Zayn I don't wanna live forever.)
Nešlo tedy jen o to, že dotyčná dostala na prdel, sbalila si pět švestek a pláchla.
Erotické scény berem trochu s nadhledem, ale dle mého už i v tomhle se postavy chovají přirozeněji.
Za mě Temnoty o něco lepší než Šedi, byť recenze říkají něco jiného.

Tak co holky, přiznejte se, která z vás už shlédla tuhle novinku? Který díl vás zaujal víc?


Marsmallow, kam se podíváš

4. února 2017 v 16:03 | Denia |  Když věci dělají radost
Dříve než se pustím do trochu netradičního článku, chtěla bych se zmínit o své veliké radosti, když jsem zjistila, že můj článek o samotě se objevil na titulní stránce.Všem děkuju za komentáře, hodnocení i vaše názory! :) Dalším tématem by se mohla stát klíčová slova - tolerance, pochopení. Zatím jsem nic nenapsala, takže k tomu nic víc říct nemůžu.

Ale přejdeme k jádru věci. Únor vlastně nemám moc ráda. Je to měsíc mezi zimou a jarem, kdy zima letos převládá. Brodím se rozbředlým sněhem ve špinavém městě a dýchám Moravskoslezský smog. Přijdu domů naprosto vyčerpaná, zpocená, protože jsem se oblekla neúměrně při pohledu z okna vzhledem ke skutečným teplotám.
A najednou jsem u dvou věcí, které shodou okolností spojuje slovo marsmallow.

Přišla jsem na to, že v těch šíleně únavných dnech je bezva brzo se osprchovat, zabalit se do županu a jen tak na chvíli relaxovat. Občas se to protáhne na celé odpoledne. A je taky moc bezva dát si něco dobrého! Já jsem zkusila recept na minikapsy s nutelou a maršmelounama z mé nové kuchařky a rozhodně vám tuto 3-2-1 pochutinu doporučuju také!

Víc v celém článku ->