Leden 2017

Holky se chtěj líbit

21. ledna 2017 v 15:59 | Denia |  Když věci dělají radost
Máme za sebou náročný leden. Je mi trochu úzko, když zjistím, že je to jen začátek velkého stresu, ale stejně jsem ráda, že písemkové období už je úspěšně za mnou a mám neoficiálně uzavřené známky. Taky jsem si udělala jasný obrázek toho, kam chci jít na výšku a hodlám pro to udělat maximum, protože čím víc se blíží konec střední, tím víc mě zajímá studium v oboru experimentální biologie. Nejsem si úplně 100% jistá, co od toho čekat, ale alespoň mám pevný bod.

Na konci toho bláznění jsem se rozhodla udělat sama sobě radost a vyrazila jsem do obchodu. Udělala jsem si tak trochu "druhé Vánoce", ale někdy je to prostě třeba.
Přiznávám, že už i na mě se krade předmaturitní stres. Snažím se hodně číst - a vřele doporučuju knížku od Jakuby Katalpa - Němci. Mám ji v seznamu děl, a zhltla jsem ji za necelé tři dny, byť má kolem 400 stránek.

Ještě než začnu s nafocenými kousky, chtěla bych říct, že mě moc potěšily vaše komentáře k předchozímu článku. Ráda se zabývám těmito tématy i ve skutečnosti a s oblibou poslouchám názory ostatních, protože každý má na vztahy jiný pohled. Chystám se na filosofický článek č. 2 a doufám, že přispějete do soudku svým slovem :).

Ale teď hurá k novým věcičkám. Snad se vám budou líbit aspoň z poloviny tolik co mně!Nebojte se samoty

9. ledna 2017 v 18:24 | Denia |  Myšlenka a názor
Po několika marných pokusech jsem se konečně odhodlala napsat článek na toto téma (doufám, že se zase neseknu někde v půlce). Možná mě k tomu přimělo několik úhlů pohledů na sobotní tančírně. A možná jsem prostě někde mezi barevnými reflektory a sklenkou jegra našla to, o co holky nechtějí ani koutkem oka zavadit.
Samota. Nemyslím tu, kdy se s váma nikdo nebaví, nemáte jediného kamaráda. Myslím tu přátelskou, veselou, nic neřešící. Víte, nemusíte hned přestat odmítat akce, pokud zrovna nemáte přítele. Ale na druhou stranu nemusíte chodit přímo hledat. Víte, ono to někdy vypadá dost blbě, když holka nahání kluka, aby si jí všiml a v mnoha případech to ani nedopadá dobře..


"Lepší inteligentní samota než hloupá společnost."

Na vrcholu Beskyd

1. ledna 2017 v 12:40 | Denia |  Fotografie
První den v novém roce. Jsem unavená a bolí mě nohy. Hah, tohle asi zažívá většina z nás, alespoň tu únavu.
Silvestr jsme tentokrát pojali jinak, a vyrazili jsme hned ráno se ségrou a jejím přítelem na Lysou horu. A musím říct, že to byl asi nejlepší zážitek z celých vánočních prázdnin. Zima, hory, sníh - to je fakt suprová kombinace. Veselí lidé, pozitivní nálada, několik pádů na zadek, protože cesta byla místy fakt kluzká. Ale stálo to za to!
Večer jsem pak padla k televizi a nechtělo se mi ani zvedat pro víno. Nakonec jsem se ale přece zvedla :D
Silvestr považuju za čistě rodinný svátek, a moc si neumím představit, že bych ho neslavila se svou rodinou. Ta, která mě táhne celý rok, povzbuzuje, zažíváme spolu to dobrý i špatný.

Na tenhle rok si dávám jen hlavní předsevzetí. Udělat maturitu(nejlépe hned na jaře) a žít jako jsem žila dodnes, pokud by to šlo, tak ještě lépe. Ale uvidíme.

Ze včerejška nakonec vzešlo pár fotek. Měla jsem víc strach o foťák, než o sebe, tak jsem ho nechávala v částečném bezpečí brašničky, ale byla by škoda nefotit vůbec, alespoň ten sníh, který tady dole postrádáme.

Jak jste si poslední den v roce užili vy?