Listopad 2016

To mám tak ráda

19. listopadu 2016 v 14:50 | Denia |  Na jazyku
Nejprv jsem myslela, jak napíšu článek o tom, jak jsem konečně dokončila autoškolu. Kolik mě to stálo nervů, peněz, a také absence ve škole. Ale už se k tomu nechci vracet, protože jsem v posledních několika měsících nemyslela na nic jiného. Chtěla bych snad jen uklidnit lidi, kteří se cítili nebo cítí podobně jako já. Po xté zkoušce odcházíte s pochvalou, že sice jezdíte pěkně, ale pořád to není ono. A každou další jízdou s komisařem jste tak stokrát nervóznější než u té první..
Ale nebojte, zvládnete to!

Z jiného úhlu žiju docela fajn obdobím. Věnuju se teď hlavně sama sobě. Vrátila jsem se k psaní povídek - a to Fanfiction na Harryho Pottera. Cítím se, jak bych se vrátila domů a prsty mi po klávesnici běhají skoro samy. Až je mi líto, že mě originální tvorba tolik nebaví a po 500 slovech zavírám Word se slovy "někdy příště". Jestli povídku zveřejním, určitě najdete link v pravém sloupci :).
S Jonáškem jsme trochu zkrátili trasy procházek, zima je zkrátka méně pohybová, řekla bych.
Peču osvědčené recepty, do ničeho nového se mi nechce.
Chci si pořídit kočku. Ale naši nechtěj. Ale já chci.
O pátcích a sobotách občas piju víno. A občas zajdu mezi lidi.
Těším se na dobu svařáku a punče.
Poslouchám staré písničky. To mám tak ráda.
A taky dost utrácím. Za šaty, trička, boty. Ale o tom bych psala v dalším článku.
Došla jsem k bodu, kdy je mi zkrátka dobře, tak jak to je a nic moc neočekávám. Život je pak veselejší. Nebo aspoň šťastnější.

Jaký je váš podzim?


Divočina (Wild)

1. listopadu 2016 v 16:55 | Denia |  Svět knih a filmů
Filmů, které vás ovlivní takřka na celý život, není moc. A já jsem se rozhodla vyzdvihnout právě Divočinu. Tento film jsem poprvé zhlédla už před rokem, ale teprve po druhém zhlédnutí si dovoluju napsat pár řádek o tom, co mě na filmu upoutalo. Není to žádná novinka v kinech, věřím, že spousta z vás už film viděla, ale pro ty co ne, určitě nebudete litovat!
Víc v celém článku!

ŽÁNR: životopisné drama
REŽIE: Jean-Marc Vallée
ROK: 2014