Říjen 2016

Jenom pro mě

23. října 2016 v 15:18 | Denia |  Když věci dělají radost
Uběhla řada týdnů, než jsem se konečně odhodlala něco zveřejnit a vůbec něco napsat, či spíše dopsat. Možná jsem čekala, než se ten neklid uvnitř mě převalí a já se dostanu do lepší rovnováhy.
Třebaže stále bojuju s autoškolou, a dělám rázná rozhodnutí ve svém životě, každý den se kazí něco jiného a nejsem schopná napsat ani srozumitelný motivační dopis do českého jazyka, raděj se koušu do rtu a přesvědčuju samu sebe, že se jedná pouze o přechodné období.
Na druhou stranu se snažím dělat spoustu věcí, na které jsem v minulých týdnech neměla čas a vlastně ani náladu. Přišla po dlouhé době múza, a začala jsem fotit, číst a dokonce i tvořit.
Možná to bude tím, že jsem se odprostila od věcí, které mě omezovaly, byť jsem zklamala zase někoho jiného. Ale v konečném výsledku vidím převahu výhod nad těmi varovnými mínusy.
Pochopila jsem, že zůstávat ve vztahu, ve kterém se cítíte jako v kleci, obvykle není dobré pro jednu ani pro druhou stranu, byť to ten druhý nechápe a vy se možná stanete tou nejvíc cynickou osobou na světě. A přesto ničeho nelituju.

V tomto článku jsem však chtěla poukázat na maličkosti, které mi v posledních týdnech udělaly radost a nebyly úplně zadarmo. Byly a jsou to věcičky, které patří jen mně a mají pro mě velký význam. Třeba hrníček na kafe nebo nové pyžamo.