Květen 2016

Mylné představy

10. května 2016 v 12:11 | Denia |  Na jazyku
Všude jasně zelená. Slunce na tvářích. Lidé sedící na lavičkách v parku. Typická idyla jarního dne a mylná představa o tom, jak se maj všichni skvěle. Někomu padá na oblíbené šaty čokoládová zmrzlina, druhý pláče nad rozchodem s milovaným člověkem, neboť na druhé straně plotu roste tráva zelenější.

Překvapuje mě, kolik (dá se vůbec říct můžů, když jsme vyspělejší než oni?) tak tedy chlapců je přibližně v mé věkové kategorii pohlceno představou free života. Změnily se priority.
Budou se dále opouštět lidé, kteří by spolu mohli potencionálně zůstat jen proto, že ten jeden chce cestovat? Chce ještě něco zažít. Chce být volný. Ačkoli takové rozhodnutí ho možná zavede do vězení vlastního svědomí.
Nebudem si nic namlouvat, ani ženy občas nemají jasno.

Krom toho filozofování raději po celých dnech čtu - pokračování úžasné trilogie od P. Simmons s názvem Měděný jezdec, přes Taťánu a Alexandra až po Letní zahradu. A nemůžu se toho nabažit.
Piju víno, maluju si rty na růžovo a moje úsměvy ovlivňuje něco tak banálního a přeci důležitého jako je počasí.

A myslím, že byste to měli zkusit také. Koupit si něco dobrého, nebránit se možnostem všedního dne a užívat si váš VLASTNÍ život, neboť pokud se budete dívat na ostatní, získate tu pověstně mylnou představu o zelené trávě na druhé straně plotu.

Užívejte jara! :)