Duben 2016

Silná vůle, ta nám občas chybí

11. dubna 2016 v 17:34 | Denia |  Na jazyku
Posledních několik dnů možná nedostatkem vitaminu D pociťuju jakousi trpkost v náladě a chabou neschopnost vyjadřovat jindy své průbojné prupovídky na každý objekt ve vzdálenosti deseti metrů. Možná to ani tak není tím, že už čtvrtý den prší a mlha ničí právě nafoukaný účes. Snad jen ta jarní apatie, a divím se, že mám vůbec tu vůli učit se, ale známky žalostně volají o zlepšení. A já nejsem žádný flákač, co si nechá dát více než než dvě trojky na výzo. O to by ani tak nešlo, ale poslední dobou má vůle dostává docela zabrat v různých životních oblastech.

Zlomovým bodem se staly Velikonoce. Jednak proto, že jsem se nějakým způsobem odpoutala od věcí, co mě brzdily a ROZBĚHLA JSEM SE. A to nejen v myšlenkových pochodech, ale i fyzicky. Do té fyzičky jsem vložila i sérii cviků a je to fajn, když člověk KONEČNĚ začne, zjistí, že to není vopruz, ale rutina všedního dne. Takže dopručuju, stačí jen začít.

Od Velikonoc jsme v naší partě oslavili již troje osmnáctiny, z toho ty jedny jsme provedli formou překvápka a bylo to zpestření života a radost nás všech. Paradoxem je, že toho alkoholu v posledním měsíci nebylo málo, a to nepatřím k oslavencům, ale doposud k nevinným sedmnáctníkům, kteří pouze kupují dárky ve formě vína, jenž se jako na smůlu, byť střepy přinášejí štěstí, rozbíjí při dopadu kabelky na chodník.

A takhle to teda je. Silná vůle vám občas pomůže k trojce ze čtvrtletky z matiky, ve chvíli, kdy padáte k zemi, ale dokážete se zvednout a běžet dál :).