Leden 2016

Jako v mlze

11. ledna 2016 v 13:39 | Denia |  Na jazyku
Po Vánocích zbyl jen opuštěný stromeček v obýváku. Nikdo si ho už moc nevšímá, a on jen smutně čeká na hanebné svléknutí a upálení na hranici.
Došlo mi, že většina mého snažení přišla nazmar a moje naivní úvahy o úžasném vysvědčení se poněkud rozplynuly hned prvním dnem ve škole. Proslovem učitelky před celou třídou jsem se dozvěděla metodou ledovce, že jsem vlastně úplný idiot, když nervózním a pletu prameny řek, tudíž to je hrůza s velkým H a na jedničku ze zeměpisu, jak dotyčná tvrdila (nebo to řekla jen tak z placu, aby mi bylo líto) můžu každopádně zapomenout.

Pyšná jsem především na češtinu, která bude na tom cáru papíru pro mě asi nejkrásnější a nejzaslouženější známka, jelikož se zcela sobecky považuju za výborného čeština, ačkoli bez ostudy používám vulgarismy a nespisovný jazyk hodný dlaždiče s nulovou schopností matematiky.. což je ale zase z jiného soudku.

Do toho všeho mě postihl zánět močového měchýře a k tomu nesedící antibiotika, po kterých mi bylo blbě ještě druhý den po vysazení.
No, dneska doháním jak jídlo za celý víkend, tak učení na tenhle týden, přičemž v tom druhém se vlivem únavy zcela flegmaticky potápím.

Leden teda nezačal zrovna dvakrát slibně, pokud nepočítám páteční tančírnu, a zase po dlouhé době vydařený kousek od Moffata - Přízračná nevěsta legendárního seriálu Sherlock Holmes. A protože jsem doposud viděla jen nadabovanou verzi na ČT2 neustále někým rušená, v nejbližších volných dnech plánuju stáhnout originál a vám doporučuju to samé:)!Předsevzetí jako každý rok

2. ledna 2016 v 10:18 | Denia |  Myšlenka a názor
První den v novém roce a na sociálních sítích se to jen hemží PF do roku 2016. Statusy na facebooku, které dobře všichni známe, typu "nový rok, nová já" jsou v dnešním světě docela ohraná písnička opakující se rok co rok předem se stejně prohraným bojem.

Změna je děj, jenž se v nás tvoří několik měsíců, dokonce i let a často i dlouho po ní se nevědomky vracíme ke svému starému já. Lidé se často přirovnávají k jakýmsi robotům, kteří změnou programu okamžitě začnou plnit jinou činnost.
Lidé věří, že začnou uvažovat jinak během jediné noci, kdy starý rok končí a ten nový začíná. Kéžby změna myšlení a pohledu na svět trvala asi tak krátce, jak dlouho trvá chvíle od setmění do prvního slunečního paprsku.

...když už jsme ale u těch předsevzetí, také jsem si prvního řekla, že budu péct více chutných novinek a zdokonalovat své zatím začátečnické kulinářské schopnosti. K tomu bych chtěla více psát, a bude-li námět, přesunu se na blogspot, který by pro mě možná byl jednodušší. Uvidíme.

Vím, ale že mám své nedostatky a i ty bych chtěla omezit na minimum. A protože věřím na horoskop, ten můj mi předpověděl, že se letos posunu zase o kousek dál. Kdo ví, třeba mi letos zase vyjde.


A na závěr bych vám všem chtěla popřát jen to nejlepší v roce 2016, hlavně hodně smíchu, lásky a zdraví, neboť ty jsou mnohdy víc než úspěchy.

Vaše Denia :)