Červenec 2015

Zase zpátky

29. července 2015 v 11:20 | Denia |  Na jazyku
Po dvou dnech doma, kdy se jenom pralo, věšelo a skládalo oblečení z dovolené, jsme zase spadli do staré známé reality. Ta ale pořád voní prázdninami a sladkým děláním "co chceš".
Po většinu času se s Mojim válíme doma, hrajem žolíky, válíme se a zase hrajem žolíky. Když už vylezem ven, při nejmenším zmoknem po deseti metrech chůze.

Někdy v průběhu sprna jsem se rozhodla vlivem vašich komentářů začít zveřejňovat originální tvorbu. Ale potřebuju ještě chvilku času.


Můžete si domyslet, kdo prohrává v plné palbě -_-.

Klid šumavských jezer a vůně jehličnanů

27. července 2015 v 10:44 | Denia |  Fotografie
To už jsem tak dva dny a nějakých těch 500 kiláků od těch překrásných jezer, každodenních túr a v neposlední řadě také vydatných snídaní. Už se zase válím doma a můj žaludek nějak nedokáže pochopit tu jednu vánočku na kredenci, přičemž po desáté žalostně škemrá o jídlo.

Já a rodinka jsme si dovolenou bezvadně užili, třebaže po příjezdu na hotel nás čekalo nemilé překvapení, a to pouze dva pokoje s jednou koupelnou a záchodem. Jakožto tři dospělé baby, kdy obě se malují, třetí potřebuje umýt vlasy a tatínek musí na záchod, tím pádem jde všechno stranou. Nakonec jsme však všechno hravě zvládli.
Náš hotel se nacházel v Železné Rudě, odkud jsme si udělali spoustu výletů pěšky či pouze výjezdem autobusem, zpátky potom po svých.

Pro přiblížení jsem nafotila zase přes 400 fotek a několik málo z nich najdete v článku.


V pozadí Laka - nejmenší šumavské jezero na české straně.

Z deníku prázdninových flákáren

15. července 2015 v 11:05 | Denia
To se zase jednou z oblohy spustil déšť a v nepravidelných intervalech přestává a zase začíná.
Možná vlivem počasí postel vypadá jako to nejlepší místečko na světě, a pokud už by přece jen přestala bavit, usednem ke kompu a zapínáme oblíbenou hru.
Dobře, všichni to tak zjevně nemají, ale já v posledních třech dnech mám svůj denní režim rozdělený do několika částí.

V té první vstanu někdy okolo 9, posnídám a okamžitě otevírám Word, abych pokračovala ve svém velkém letním díle. Počet slov se zastavil na 3 395 a ano, Hollywoodští hříšníci byla opravdu skvělá inspirace.

~~~

"Tati, ty ses zbláznil?! Chceš, abych si vzala toho starýho chlápka, zřejmě ještě ženatého."
"Je rozvedený."
"Bezva. Ještě mi řekni, že má tři fakany za zadkem."
"Saro, nebuď sprostá. Má jen jednoho syna."
Sara se teď hystericky rozesmála, nějak přestávala chápat, co se po ní vlastně chce.
"Moc se mu líbíš. S ním bys měla všechno. Měla bys mnohem víc, než máš tady."
"Ale tati, to jsou všechno jenom peníze…"
Rázně se zvedl a na utišení jejich námitek zvedl ruku. "Nech si to projít hlavou."


Odpoledne potom zapínám COD 4. Za což samozřejmě vděčím tomu svojemu zlatíčku. Bez něj bych měla měla noťas zas*aný demama a na liště by se mi co půlhodiny hlásil trojský kůň :D.


K večeru chodím se psem nebo se Svojim ven.
Nutno podotknout, že mojí novou závislostí se stal HIMYM a celý večer obvykle věnuju tomuhle seriálu.
V sobotu odjíždím s našima a ségrou na Šumavu, takže konečně zvednu zadek a začnu se ten týden trochu hýbat!


Čím se řídím letošní léto

7. července 2015 v 21:32 | Denia |  Na jazyku
Na většině blogů teď jako každým rokem frčí klasické wishlisty. Řekla bych, že jsou velmi žádané a čtivé, zvlášť když ostatní mohou získat inspiraci.
Co se týče mě samotné, nějaké velké seznamy si nedělám, snad jen nahlas přemýšlím, co bych si tak přála o prázdninách zažít, zdokonalit nebo prostě jen tak dělat. Ta největší dobrodružství ale přicházejí nečekaně, co si budem povídat.

Když už u toho jsem, tak zachytím alespoň nějaké body, kterými se letošní léto řídím.
  • Péct. Za poslední půlrok jsem si tuto činnost v kuchyni oblíbila. Najde se víc dnů, kdy bude zrovna "tam" prázdno a já se pustím možná do něčeho složitějšího než jsou muffiny.
  • Fotit a psát. Ale opět.. víme, jak to chodí. Pokud aspoň blog bude tím "psacím hnízdem", nevadí.
  • Procházky se psem. Tak to už považuju za rutinu, snad téměř každodenní. A musím říct, že je to fakt odreagovačka.
  • Taky hodně spát, jíst zdravě (přičemž cola už v mém životě NEhraje hlavní roli), trochu se hýbat - ono by ty dřepy neuškodily.
  • Vedlejší důležitosti, bez kterých si volno nedokážu představit, jsou sem tam nějaký ten výlet, dovča, filmy, knížky, nějaký ten nákup apod.

Činnosti v parném dni

6. července 2015 v 14:30 | Denia |  Na jazyku
Ačkoli je horko jako v peci a jediné místo, v němž mi je fakt bezva, je bazén (byť už s teplou vodou), nebo u řeky se psem, léto miluju pořád stejně jako před rokem.

Krom toho bláznivého dovádění v bazéně, hraní karet a večerního badmintonu, což řadím za aktivní činnosti, čtu jednu fakt bezvadnou knížku Hollywoodští hříšníci. Takže pokud vás láká romantický, avšak realistický příběh americké smetánky, jejíž smyslem života je sláva, peníze a sex, nebude lepší knihy než této.
Navíc mi některé věci jistým způsobem připomínají Lanu del Rey, takže možná pochopíte, proč jsem se do knihy tolik zamilovala :D.

Psát se mi teda vůbec nechce, nejraděj bych hrála přítelovo GTA :D, to je ale momentálně nereálné stejně jako myšlenka o koupi ixboxu :D.

Co podnikáte vy?:)První prázdninové radosti

1. července 2015 v 14:45 | Denia |  Když věci dělají radost
Konečně jsou tu prázdniny, červenec - jakožto můj převelice oblíbený měsíc. Začíná slunečně a teploučky, takže si vlastně není na co stěžovat. Včera jsme ze školy vypadli hned po první hodině s jasným cílem pro zmrzku zdarma za ukázku výza. Když jsme ale s tím Mojim viděli fronty až za roh nákupního centra, tak jsme se spokojili s houskou z Billy. Teda aspoň já, protože moje dopoledne bez jídla prostě nevydrží.

Začíná to dobře. Hned včera odpoledne jsme si s Mojim udělali výlet do kina, zatímco dneska už dopoledne nakupuju se ségrou. A že se musím pochlubit, jaké krásy jsem si vzala do osobního vlastnictví, jakožto do sbírek věcí, které mi dělají radost. Móda ať už v otázce oblečení, laků na nehty, rtěnek nebo třeba slunečních brýlí dokáže zvednout náladu a nemusí být ani bůhvíjak drahá.

Užívejte léta!