Zpověď puberťáka

24. května 2014 v 15:44 | Denia |  Na jazyku
Člověk by nevěřil, kolik se toho změní s příchodem na střední. Nejprve jsem pociťovala jen změny fyzické, kdy jsem si teprve přivykala vstávat v šest ráno a běhat na vlak, protože ten na vás prostě nepočká, když přijdete pozdě. Na učivo, jehož přibývalo a na to, že už přestávám být holkou s pouhými snílkovskými základy v krvi. Začala jsem více žít a uvědomovat si svoje priority a hranice.
Zpočátku to bylo těžké. Patnáctka, která se sotva rozkoukává v tomhle podivném světě a začíná si vyhrazovat svoje podmínky pro žití.


Jenže s tímhle novým otevřenějším životem, kdy jsem se snažila asi jako každý puberťák začlenit do společnosti svých vrstevníků, se začaly projevovat i horší stránky mě samotné. Být in, drzá a hlavně stejná jako oni. Občas s jejich chováním nesouhlasím, ale naučila jsem se držet hubu, protože nikdo moje kecy nechtěl slyšet. A nemyslete si, sem tam jsem si připadala trapně a taky si naryla nos.

Tenhle školní rok sice ještě neskončil, ale i tak jsem už pochopila pár věcí, které mě možná dřív ani nezajímaly. Poznala jsem lidi, kteří taky chtěli všechno a neměli nic. Viděla jsem jim to na očích a poznávala z jejich chování to své.
Jsou to fajn ale i hodně na hovno roky, hlavně hodně namířené do nitra vaší duše, kdy se rádi bavíte o smyslu života a pokládáte to za důležitější než vektory ve fyzice.
Právě proto se cítíme někdy tak nepochopení. Nechceme jen trochu žít, ale naplno. Každá příležitost k radosti v nás probouzí pocit adrenalinu a chtíče, ať to stojí, co to stojí. Zatímco nás tak rodiče nechápou a zakazujou čím dál tím víc, my si stejně hledáme a sem tam nalezneme nějakou tu boční cestičku, ať už v hlavě nebo na zemi.

Myslete si, co chcete, ale všichni jsme v tomhle věku tak nějak relativně stejní.

Nějak podobně jsem se chtěla vyjádřit až někdy o prázdninách a zrekapitulovat celý prvák, ale když začnete psát, už vás nezastaví. Za měsíc už budu tři dny šestnáctka, tak co na tom, jestli teď nebo pak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 4. června 2014 v 23:26 | Reagovat

Teď s lehkým časovým odstupem to pokládám za období, kterými si musíme projít všichni - a je to tak správně, protože se hledáme a zjišťujeme, co je pro nás nejlepší...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama